Piast Iłowa - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Logowanie

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 172, wczoraj: 194
ogółem: 5 594 204

statystyki szczegółowe

Ostatnie spotkanie

MKS Ilanka RzepinKP Piast Iłowa
MKS Ilanka Rzepin 6:1 KP Piast Iłowa
2022-11-19, 13:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Statystyki drużyny

facebook

JESTEŚMY RAZEM

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Zczuba.tv

Skąd klikają

 



 

 

Dołącz do nas

Poszukujemy osób do prowadzenia serwisu.Liczymy na każdą pomoc.Dajemy możliwość wyrażenia swoich opinii, pracy na rzecz klubu, zdobycia doświadczenia dziennikarskiego, a przede wszystkim wspaniałej przygody z KP ,,Piast'' Iłowa,Jeżeli jesteś zainteresowany/a:
- robieniem zdjęć podczas spotkań piłkarskich,
- prowadzeniem konkretnego działu,
- pisaniem artykułów na wybrane tematy,
- robieniem wywiadów,
- bądź wykazaniem się w innej, interesującej Cię kwestii,
i masz ku temu możliwości, zgłoś się do nas. Liczymy na każdą pomoc.Zainteresowane osoby prosimy o kontakt piastilowa@gmail.com lub gg 8982083.Nasza strona jest tworzona przez kibiców dla kibiców.I dlatego chęć współpracy z nami jest tym większa.Serdecznie zapraszamy!

 

 

STADION

DANE:

Nazwa obiektu:      Stadion Miejski w Iłowej
Adres:                       ul. Piaskowa 1a, 68-120 Iłowa
Pojemność:             2000 miejsc
Miejsca siedzące:   768 miejsc
Płyta boiska:            Naturalna nawierzchnia
Wymiary:                  105x78m
Oświetlenie:             Brak

Kompleks rekreacyjno  - sportowy w Iłowej

Zespół obiektów sportowych przy ul. Piaskowej w Iłowej, został ufundowany dla mieszkańców miasta (wówczas jeszcze wsi) przez Paula Winklera – współwłaściciela i dyrektora generalnego fabryki włókienniczej Wilhelm Winkler A.G w Halbau ( Iłowa). Budowa obiektów trwała w latach 1927 – 1934. W skład kompleksu wchodził stadion futbolowy, przystosowany również do rozgrywania tu zawodów lekkoatletycznych, na co dzień udostępniony dla potrzeb miejscowej drużyny piłkarskiej (ADLER Halbau). Znajdowało się tu również piłkarskie boisko zapasowe (treningowe), pełno wymiarowy basen pływacki, dwa mniejsze baseny kąpielowe dla dzieci i młodzieży, boisko do siatkówki, płyta dla ogólnodostępnych tanecznych zabaw ludowych, tereny biwakowe oraz budynek administracyjny przy bramie od strony ul. Cmentarnej, w którym mieściły się szatnie, magazyny oraz mieszkanie dozorcy tegoż obiektu. W skład kompleksu rekreacyjno – sportowego w Halbau, wchodziła również strzelnica sportowa. Początkowo strzelnica ta mieściła się ,,za miastem’’, czyli w miejscu obecnego kościoła p.w. NSPJ (przy ul. Żagańskiej). Teren ten został w roku 1898 wykupiony przez wrocławskiego metropolitę – kard. Kopfa, na cele powstającej parafii i szkoły katolickiej w Halbau. Nową strzelnicę sportową zbudowano za cmentarzem i kościołem ewangelickim (obecnie znajduje się tu nowa część cmentarza, oddana do użytku w roku 2000). Staraniem Paula Winklera, strzelnicę wyposażono w najnowocześniejsze urządzenia do sterowania tarczami, z wysokim murowanym ,,Kulołapem’’ , betonowym schronem dla obsługi, wałami ochronnymi oraz wygodnymi stanowiskami dla strzelców. Modernizację  tego obiektu, zakończono w roku 1934. Rada miasteczka Halbau postanowiła upamiętnić hojność P. Winklera dla miejscowego społeczeństwa, ustawiając na terenie kompleksu okazały granitowy obelisk, na którym umieszczono tablicę z brązu i z odpowiednim napisem. Pierwotnie obelisk ten ustawiono na miejscu kościoła, który spłonął podczas zamieszek religijnych w roku 1668. W roku 1815 ów głaz przeniesiono w pobliże plebanii (mieszkania pastora przy Rynku), gdzie ponoć dwa lata wcześniej kwaterować miał cesarz Napoleon I. Po odkryciu masowych mogił w Nowoszowie, gdzie żołnierze Napoleona wymordowali niemalże wszystkich mieszkańców, obelisk ten przeniesiono w pobliże faktycznej kwatery Napoleona, która mieściła się w zabudowaniach Wytwórni Lemoniady i Napojów Gazowanych (przy ul. Cmentarnej). Klęska Cesarstwa Niemieckiego w I Wojnie Światowej, spowodowała nienawiść ludności niemieckiej do Francuzów. Wszelkie okolicznościowe napisy z granitowego głazu usunięto. Kilka lat później, obelisk wraz ze stosowną tablicą ustawiono w pobliżu płyty stadionu piłkarskiego, teren wokół obsadzono sadzonkami dębów. Zaś po tragicznej śmierci fundatora obiektu, przyległą ulicę nazwano jego imieniem: ,,ul. Paula Winklera’’ (obecnie – ul. Piaskowa).

 

GALERIA:

Image video hosting by TinyPic

Image video hosting by TinyPic

Najnowszy film

 

Reklama

Twitter


Wyniki

Ostatnia kolejka 17
MKS Ilanka Rzepin 6:1 KP Piast Iłowa
Celuloza Kostrzyn 1:4 Dąb Przybyszów
Meprozet Stare Kurowo Pogoń Skwierzyna
Pogoń Świebodzin 4:2 Budowlani Lubsko
Promień Żary 1:3 Syrena Zbąszynek
Czarni Żagań 1:1 Odra Bytom Odrzański
Odra Nietków 1:0 Spójnia Ośno Lubuskie
Lechia II Zielona Góra 2:2 Lubuszanin Drezdenko
Korona Kożuchów 0:0 Polonia Słubice

Najnowsza galeria

Vitrosilicon Intra Iłowa : Błękitni Lubno
Ładowanie...

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Kontakty

Administrator
zostaw wiadomość
piastilowa@gmail.com
zostaw wiadomość
Admin
status Gadu-Gadu

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 18

Losowa galeria

Korona Kożuchów : Vitrosilicon Intra Iłowa
Ładowanie...

Reklama

Wyszukiwarka